4 درس کسب و کار از زرافه ای به نام آوریل - خلاقیت یک پارک حیوانات در بهره برداری از یک رویداد –
آوریل زرافه

4 درس کسب و کار از زرافه ای به نام آوریل – خلاقیت یک پارک حیوانات در بهره برداری از یک رویداد

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

خلاقیت در کسب و کار

در روزهای آوریل 2017 فضای اینترنت تحت تسخیر یک مادر باردار خیلی بلندقد قرار گرفته بود که شاید شما هم درباره آن شنیده باشید. تقریبا  100.000 نفر در YouTube منتظر بودند که هر لحظه شاهد تولد بچه آوریل زرافه April the giraffe در پارک Animal Adventure  باشند. زرافه ای که به شدت مشهور شده و اخبارش در اینترنت دست به دست میشد. در دنیای الکترونیک وقتی موضوعی تا به این حد میتواند توجه مردم را به خود جلب کند، ارزش آن را دارد که نگاهی به آن بیاندازید.

گرچه این زرافه حیوان قدرتمندی است، باید گفت تیم خلاقی که در Animal Adventure Park  مشغول بازاریابی برای این رویداد است، قدرتمندتر است. آنها با همه گیر کردن اخبار بارداری و وضع حمل این زرافه توانسته اند توجه و درخواستهای عده زیادی از مشتریان دوستدار حیوانات را برای فروش فیلم یا فروش بلیط بازدید و … جلب نمایند.

شما هم میتوانید این 4 آموزه را از Animal Adventure Park  برای کاربرد در کسب و کار خود، فرابگیرید.

 

 

1- آنچه برای شما معمولی است میتواند برای دیگری فوق العاده باشد

Animal Adventure Park  براساس همین نکته زیربنایی موفق به جلب توجه شده است. درحالی که این اولین بچه زرافه این پارک است،  اخبار انتظار برای وضع حمل او درحالی تا این حد داغ و جنجالی شده  که دو بچه زرافه دیگر در باغ وحشهای دیگری از همان ایالت به دنیا آمده اند. برای متصدیان باغ وحشها این یک امر عادی است ولی برای سایر مردم تولد یک بچه زرافه، اتفاقی فوق العاده است.

حال به این فکر کنید چه چیز برای شما عادی است که ممکن است برای سایر مردم فوق العاده باشد؟

2- ابزارهای موجود را به خوبی به کار بگیرید

احتمالا ماجرا این طور شروع شده که مراقبان این زرافه درحال گفتگو درباره وضع حمل بوده اند و به این فکر رسیده اند که “شاید بتوانیم آن را منتشر کنیم تا مردم تماشا کنند”. بله با استفاده از ابزارهایی که موجود بودند و بر خلاف سایر باغ وحش ها. تفاوت فقط در این بود که آنها ابزار را به کار بستند.

شما چه ابزارهایی در دست دارید که استفاده نمیکنید؟

3- میشود قبل از آمادگی کامل هم شروع کرد

چیزی که بسیاری از مردم هنوز نمیدانند این است که این پارک هنوز “افتتاح نشده” و این فوق العاده هوشمندانه است. حالا این همه خبرگزاری و پوشش خبری آماده و بی صبرانه منتظر بازشدن درهای این کسب و کار هستند.

این مدرک اثبات این ادعاست که هوشمندی در کسب و کار یعنی نباید منتظر کامل شدن همه چیز باشید. وقتی که برنامه کاملا محکمی دارید همه چیز امکان پذیر است. کسب و کار به معنی منتظر نشستن برای کامل شدن همه چیز نیست بلکه باید نحوه اجرای اثربخش کارها را بدانید.

کدام بخشهای کسب و کار شماست که میتوانید در حین اجرا کردن آنها را تکمیل کنید؟

4- فراموش نکنید که “دعوت به اقدام” کنید

یک بخش غیرقابل تفکیک کسب و کار آن است که کار خرید یا حمایت کردن از شما را برای مردم هرچه آسانتر کنید. اگر به سایتی که Animal Adventure Park برای آوریل زرافه راه اندازی کرده است نگاهی بیاندازید، ملاحظه میکنید این بخش در سایت پیش بینی شده و آنها فراموش نکرده اند که از بازدید کنندگان دعوت به اقدام کنند. از آن بهتر اینکه آنها 4 پیشنهاد ارائه کرده اند! شامل پرداخت برای خرید GIRAFFEMOJI، پیشنهاد اسپانسرینگ، فروشگاه و اشتراک فیلم !!

این یک شکست است که تعدادی از مردم از کنار شما عبور کنند و راهکار ساده ای نداشته باشید برای اینکه آنها را در فرآیند کسب و کار خود درگیر کنید. گرچه این مسئله یک اشتباه تجاری بسیار رایج است.

البته Animal Adventure Park مورد انتقادهایی هم واقع شده است. اما آنها حتی خبر ندارند یا به آن فکر نمیکنند که عده ای آن را به باد تمسخر گرفته اند، بعضی به شدت خشمگین هستند که این بارداری بیش از حد طولانی شده و بعضی از دوستداران حیات وحش هم میگویند حیوان بیچاره را راحت بگذارید.

درواقع نکته ای که آنها میدانند این است که حیات وحش و طبیعت زیباست و دیگر این که از زمانی که نطفه یک ایده را میکارید تا زمان بلوغ آن، هر کاری لازم است انجام بدهید. شما نمیدانید چند نفر در دنیا چشم به کار شما دارند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_masonry_grid post_type=”post” max_items=”9″ gap=”25″ order=”ASC” grid_id=”vc_gid:1540408470531-262cfd50-99e9-2″ taxonomies=”304, 980, 1104, 1114, 1242″][/vc_column][/vc_row]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

https://analytics.google.com/analytics/web/#/p228135436/reports/home اسکرول به بالا