آموزش مهارت های نرم مدیریت و رفتار سازمانی

خانه » منو میانی » برنامه توسعه شایستگی های من » ۴ دلیل نیاز به مربی – همراه شما در مسیر توسعه فردی و توسعه کسب و کار
۴ دلیل نیاز به مربی – همراه شما در مسیر توسعه فردی و توسعه کسب و کار
cingery-hero-image

 

آیا از مرحله کارمندی به مرحله راه اندازی یک کسب و کار وارد شده‌اید؟ باید به شما تبریک بگوئیم. البته امیدواریم به لیست کارآفرینان موفق بپیوندید.

حال سؤال اینجاست که به عنوان یک کارآفرین تازه کار چطور سر پا بمانید.  باید اضافه کنیم که در یک حرفه، متخصص بودن بخشی از ماجراست و هدایت کردن یک کسب و کار ماجرائی دیگر.

اینجا نقطه‌ای است که پیشرفت متوقف می‌شود بدون کمک  گرفتن شما بیشتر از حد معینی پیشرفت نخواهید کرد. مربی گری کسب و کار به شما این فرصت را می‌دهد از جائی که هستید به جائی که در نظر دارید حرکت کنید و این کار را با تمرکز بر روی اهداف شما انجام می‌دهد. اگر شما بر روی چشم انداز خودتان متمرکز نباشید، هر موضوع کوچکی باعث از بین رفتن تمرکز و توقف پیشرفت شما می‌شود.

واقعیت این است تا وقتی که شما وادار به خروج از منطقه آسایش نشده باشید، دید درستی از توانمندی‌های خود نخواهید داشت.

به این ۴ دلیل به شما توصیه می‌کنیم با یک مربی کسب و کار مشورت کنید:

۱ـ استفاده از خرد جمعی

ضرب المثلی هست که می‌گوید، چند فکر بهتر است از یک فکر. این حاکی از ارزش خرد جمعی است. یک مربی و مشاور و کسب و کار ایده‌های زیادی را از تجربیات خود برای شما به ارمغان می‌آورد. این کار هم نیازمند علم است و هم هنر. هر کسی می‌تواند از طریق اینترنت نرم افزارهای ایده پردازی را دریافت کند، تا اینجا جنبه علمی این قضیه حل می‌شود اما جنبه هنری موضوع به استخراج کردن ارزش ازتجارب و  افکار دیگران باز می‌گردد که ممکن است شما از وجود آنها بی‌اطلاع باشید و نتوانید آنها را به کسب و کار و اهداف خودتان متصل کنید.

۲ـ به حرکت واداشتن ایده‌ها

مربی خوب، می‌داند که باید خوب به شما گوش بدهد و سؤالات خوب مطرح کند تا ارزشی را برای شما خلق نماید. بخش خوب این موضوع پیشنهادهائی است که او می‌دهد. در واقع او پیشنهادی نمی‌دهد.وظیفه وی این است که قضاوت خود را به تعویض بیاندازد و شما را کمک کند که به سمت اهداف خود حرکت کنید.

۳ـ قابل اتکا بودن

معمولاً وقتی قولی به خودمان می‌دهیم شکستن آن آسان است اما اگر دیگران را در آن شریک کنیم دیگر به این سادگی نیست. مربی به عنوان یک شریک قابل اعتماد به شما کمک می‌کند که وقتی اهدافی را در نظر دارید استراتژی‌های مناسبی را دنبال کرده و اقدامات خود را در راستای اهداف خود سازمان دهی کنید.

۴ـ دریافت نمودن راهنمائی‌ها

مربی افکار، اهداف و خواسته‌های شما را وادار به رشد و تعالی می‌کند. همچنین به عنوان الگویی که تجربیات قبلی خود را با شما به اشتراک می‌گذارد، به شما کمک می‌کند.

ارزش اقدامات یک مربی تنها براساس مدت زمانی که به شما تخصیص میدهد قابل اندازه‌گیری نیست، بلکه وابسته به ابزارهایی است که شاگرد وی کسب کرده تا برای کسب موفقیت در زندگی روزمره و زندگی شغلی او را یاری کند

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)